WIELKA BRYTANIA | Przybywa zwolenników Brexitu

WIELKA BRYTANIA | Przybywa zwolenników Brexitu [29.06.2016]

Trzy niezależne sondaże wykazały, że rośnie przewaga zwolenników Brexitu. Tym samym, czarny scenariusz dla Polaków pracujących na Wyspach staje się coraz bardziej prawdopodobny.

Według ankiety ICM zwolenników Brexitu jest o 6 proc. więcej niż przeciwników. Z kolei w sondażu przeprowadzonym przez You Gov różnica ta wynosi 4 proc., a wg telewizji ITV – 2 proc.

– Te wyniki są lepsze dla zwolenników Brexitu. Być może to komunikat o skutkach imigracji i wpływie kulturowym przemawia do wyborców. Zawsze był asem w rękawie, trudnym do obrony dla zwolenników pozostania w Unii Europejskiej – napisał na swoim Twitterze prof. Matthew Goodwin z University of Kent.

Wygląda na to, że więcej zwolenników Brexitu jest wśród osób starszych, a także tych, którzy nie śledzą polityki na bieżąco i nie mają wyższego wykształcenia. Za pozostaniem w Unii w większości opowiadają się młodzi, dobrze wykształceni, w większości wyborcy liberalno-lewicowi, śledzący bacznie scenę polityczną – nie tylko brytyjską, ale i światową. Za pozostaniem w Unii głośno opowiada się także premier. Cameron głos za Brexitem nazywa „podłożeniem pomby pod naszą gospodarkę, której lont, co najgorsze, sami podpalamy”.

Przypomnijmy. Referendum w sprawie dalszego członkowstwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej zaplanowano na 23 czerwca.


MarSo

http://pracainauka.pl/aktualnosci/przybywa-zwolennikow-brexitu

Powrót


euro-punkt.pl on Facebook