Mieszkanie i hotele

Przed przyjazdem do Londynu dobrze jest mieć zamówiony nocleg, ponieważ na granicy urzędnik spyta nas, gdzie biędziemy mieszkać. Można powiedzieć, że zamierzają Państwo znaleźć na początek jakiś hotel np. w okolicy Victoria Station, a potem będą Państwo szukać mieszkania na stałe. Urzędnicy wolą jednak, gdy nocleg jest zarezerwowany (nawet przez Internet - wystarczy wtedy wydrukowany e-mail z potwierdzeniem rezerwacji).

 

Gdzie mieszkać w czasie szukania zakwaterowania:

 1. nocleg w zwykłym hotelu - ma to do siebie, że jest proste, łatwe i wygodne, tylko strasznie drogie. Ceny noclegów zaczynają się od Ł 35 za dobę od osoby.
 2. jeżeli wyjeżdżają Państwo na kurs do Szkoły, rezerwacji na pierwszy tydzień może dokonać Szkoła, a w tym czasie mogą Państwo znaleźć coś tańszego.
 3. nocleg w hotelu turystycznym lub młodzieżowym. Podstawowa zaleta to niskie ceny, zaczynające się już od 7 funtów za dobę. Pokoje są często wieloosobowe, ze wspólną kuchnią i łazienkami na korytarzu.                   

 

Ceny zakwaterowania:

Osoby mieszkające czasowo w Londynie najczęściej wynajmują pokoje. Jest to bardzo popularny sposób na tanie mieszkanie. Ceny zakwaterowania uzależnione są od strefy i standardu, wahają się pomiędzy:

 1. w pokoju 1-osobowym 40-70 GBP za tydzień 
 2. w pokoju 2-osobowym 35-50 GBP od osoby za tydzień 
 3. mieszkanie 2 pokojowe 180-250 GBP za tydzień               

    

   Jak szukać mieszkania:

   Szukać mieszkania można na różne sposoby:

   1. agencje nieruchomości - mieszkania są nieco droższe, ale mamy większą pewność że zostanie podpisana umowa i jej warunki będą dotrzymane, 
   2. ogłoszenia w gazetach - LOOT i TNT - mnóstwo ogłoszeń na temat zakwaterowania, pracy i innych,
   3. ogłoszenia na szybach - w osiedlowych sklepikach (najtańsze mieszkania i najczęściej w ten sposób Polacy znajdują pokoje do wynajęcia) oraz ogłoszenia po polsku na słynnej polskiej ścianie płaczu, niedaleko stacji Earl’s Court oraz w polskiej dzielnicy Hammersmith (uwaga na Cyganów! czasami wynajmują pokój i znika cały dobytek, a oni zmieniają zamki w drzwiach).                

     

    Na co należy zwracać uwagę przy wynajmowaniu mieszkania:

    1. mieszkania w centrum są drogie, a im dalej od Centrum, tym taniej. Należy jednak zwrócić uwagę, że w pewnym momencie oszczędności na cenie pokoju przestają się opłacać, ze względu na zbyt długi i kosztowny dojazd do Szkoły i pracy, 
    2. szybki dojazd doceni każdy, kto lubi pospać sobie rano. Ważne jest, aby mieszkanie było w pobliżu linii metra, 
    3. taniej jest dzielić pokój dwuosobowy niż wynajmować samemu jednoosobowy, 
    4. nie powinno się wpłacać zbyt wysokich depozytów, standardowo to równowartość tygodniowej lub dwutygodniowej opłaty za wynajem, 
    5. ceny mieszkań zmieniają się w zależności od pory roku. Najwyższe są latem, kiedy przyjeżdża najwięcej turystów, 
    6. należy od razu uzgodnić z właścicielem sprawę opłat za rachunki (gaz, prąd, woda i telefon), 
    7. należy uzgodnić, czy depozyt będzie zwrócony po Państwa wyprowadzeniu się, czy też depozytem opłaca się ostatnie dni wynajmowania mieszkania, 
    8. aby ocenić stan mieszkania należy sprawdzić jak wygląda łazienka i lodówka - ich wygląd jest w stanie dużo powiedzieć o ewentualnych współmieszkańcach.

      

     Jeżeli chcą Państwo zarezerwować miejsce w hostelu polecamy hostel Ashlee House - www.ashleehouse.co.uk.  Hostel ten mieści się dwie minuty od jednej z największych stacji metra - Kings Cross, w pierwszej strefie. Jest to hostel klasy turystycznej, czysty i zadbany. W cenie noclegu otrzymają Państwo wycieczkę po Londynie “Blood and Tears Walk”.  Cena zależy od daty i od wielkości pokoju - ilości łóżek w pokoju.

      

      

      

     Źródło:

     www.londyn.org/zakwaterowanie


     Dla pracodawców

     Skontaktujemy się z Tobą
     telefonicznie w ciągu 24h!

     euro-punkt.pl on Facebook